LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video-Mesazh/ Berisha: Revolucioni paqësor nuk dështon kurrë, fiton

14 Shkurt 2023, 11:41, Politikë CNA

Video-Mesazh/ Berisha: Revolucioni paqësor nuk dështon kurrë,

"Revolucioni paqësor nuk dështon kurrë! Fiton"

Kreu i PD-së,  Sali Berisha, me anë të një videomesazhi thotë se do të vijojnë vargu i protestave për rrëzimin e Qeverisë Rama.

“Një revolucion paqësor është një revolucion paqësor. Ata, të cilët shprehin dyshime dhe mosbesim në revolucionet paqësore demokratike në qoftë se e bëjnë nga padija, u them të lexojnë, - thotë ai. - Me revolucion paqësor demokratik, jo në një ditë, as në pesë, as në dhjetë, as në një muaj, as në tre muaj, ne përmbysëm diktaturën komuniste në Shqipëri, me votën e lirë.

Me revolucion paqësor demokratik , Mahatma Gandi përmbysi sistemin kolonial në Indi.

Me revolucion paqësor demokratik u përmbysën shumica e klikave komuniste në vendet ish-komuniste, përveçse në Rumani.

Duhet durim! Revolucioni nuk triumfon më një ditë! As me një muaj. Revolucioni paqësor nuk dështon kurrë. Fiton! Për këtë të jeni të sigurt!”, shprehet Berisha në video./CNA.al

Lajmet e fundit nga