LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video-Denoncimi/ Era e keqe kutërmon, rrjeti i kanalizimeve i parehabilituar në Sarandë

3 Maj 2023, 18:05, Politikë CNA

Video-Denoncimi/ Era e keqe kutërmon, rrjeti i kanalizimeve i

Kandidati i PD-së për bashkinë e Sarandës, Ardit Cikuli ka denoncuar me anë të një videoje derdhjen e ujërave të zëza ne det dhe mos rehabilitimin e rrjetit të kanalizimve.

Sipas tij është bërë një investim miliona euro për bulevardin e ri në Sarandë, por era e keqe kutërmon gjithë vendin pasi kanalizimet nuk janë rehabilituar.

Cikuli ngriti alarmin duke pohuar Saranda po masakorohet dhe qyteti po degardohet.

“Investimi që do t’i jepte pamje tjetër Sarandës! Në të vertet bulevardi i ri  e ka kthyer detin në një gropë të madhe septike.

Era e keqe kutërbon në të gjithë vijën e detit, ndërsa miliona eurot e hedhura për bulevardin, nuk rehabilituan rrjetin e kanalizimeve.

Është turp të degradohet qyteti në këtë farë feje, është masakër që i bëhet detit. Turp, turp dhe vetëm turp!

Kjo masakër për Sarandën meriton ndëshkim!? Sarandës duhet ti kthejm dinjitetin????

Në 1??4?? Maj të gjithë bashkë drejt fitores së madhe, dhe ndryshimit të shumëpritur!

Bashkë fitojmë!", shruan ai./CNA.al

Lajmet e fundit nga