LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Të ngrihet i madh dhe i vogël”/ Qytetarët: Të largohet qeveria, të shpëtojmë atdheun tonë

12 Nëntor 2022, 15:51, Politikë CNA
“Të ngrihet i madh dhe i vogël”/ Qytetarët: Të
Pamje nga protesta

Demokratët janë gati për të protestuar, ndërsa kanë shprehur edhe arsyen pse janë mbledhur sot.

Gjatë një prononcimi për mediat, qyetarët janë shprehur se ndodhen aty për të rrëzuar qeverinë dhe për të shpëtuar atdheun nga e keqja.

Duhet të ngrihet i madh dhe i vogël. Po na vrasin po shkojmë në plazh u vra fëmija, shkon me ble një gjë për shtëpinë e vret policia, tjetrit i fusin drogën në stomak. Prandaj duhet të ngrihemi, të shpëtojmë atdheun tonë", tha një qytetar.

“Largimi i qeverisë. Qeverisja më e keqe që kemi parë ndonjëherë”, tha qytetari nga Tropoja.

“Të ikë Edi Rama nga pushteti dhe ta marrë PD”, është shprehur një tjetër./ CNA.al 

Lajmet e fundit nga