LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video-Pak orë para protestës/ Meta “rikthehet te LSI-ja”

12 Nëntor 2022, 12:26, Politikë CNA

Video-Pak orë para protestës/ Meta “rikthehet te LSI-ja”

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka ka risjellë në vëmendjen protestës së opozitës në vitin 2017, përfshirë këtu, fjalimin e tij.

Sipas tij, mesazhi që ai ka dhënë në vitin 2017, është më aktual se kurrë e nuk duan që vendi të braktiset.

“Ne nuk duam që ky vend të braktiset, pasi çdo fëmijë që ikën nga Shqipëria le një brengë në familje. Shqipëria u përket të rinjve dhe ne do ta bëjmë këtë realitet,” – u shpreh Meta.

Nga ana tjetër Meta, ka harruar se në vitin 2017 ka qenë LSI-ja, e cila u shpërbë dhe shkatërruar, ndërsa sot ka PL, së cilës i bën dhe kryetarin./CNA.al

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Ilir Meta (@ilirmeta.faqjazyrtare)

Lajmet e fundit nga