LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Alibeaj, kundër protestës/ Fshihet hoteleve dhe zyrave të Kuvendit

12 Nëntor 2022, 11:17, Politikë CNA

Alibeaj, kundër protestës/ Fshihet hoteleve dhe zyrave të

Enkelejd Alibeaj, deputet i PD-së, por që hoteleve dhe zyrave të Kuvendit prezantohet si kreu i PD-së, është kundër protestës së organizuar nga opozita dhe kreu zyrtar i PD-së, Sali Berisha.

Alibeaj, që nuk shkon në selinë e PD-së, por mban epitetin e kryetarit, në rrjete sociale, hiqet sikur po punon për demokratët.

Mëngjesin e sotëm ai ka shpërndarë po në rrjete sociale, foto nga një takim me dy nga përfaqësuesit e OSBE/ODIHR-it, Z. Alexey Gromow dhe Z. Kakha Inaishvili, ku shkruan se ka biseduar me ta për zgjedhjet e 14 majit.

Duke vijuar në këtë mënyrë më tej përçarjen dhe duke dalë kundër bashkimit të PD-së.

“Në përgjigje të interesimit të tyre, i informova për përgatitjet që po kryhen nga Partia Demokratike për zgjedhjet vendore të 14 majit 2023.

I informova mbi punën e deritanishme të Komisionit Parlamentar për Reformën Zgjedhore dhe punën voluminoze që ekspertët e PD kanë bërë për adresimin e rekomandimeve të OSBE/ODHIR-it”, shkruan Alibeaj.

Alibeaj, kundër protestës/ Fshihet hoteleve dhe zyrave të

PD dhe demokratët, qytetarët do të jenë sot në rrugë, të protestojnë edhe për Alibeajn, i cili ka mbetur nën hijen e Lulzim Bashës dhe për të dalë nga situata shpeshherë “ulet në prehrin” e socialistëve./CNA.al

Lajmet e fundit nga