LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Jorida Tabaku, si socialistët/ Deputetja e grupit të përçarësve injoron protestën?

12 Nëntor 2022, 10:57, Politikë CNA

Jorida Tabaku, si socialistët/ Deputetja e grupit të

Jorida Tabaku, deputetja e PD-së nga grupi i përçarësve, në ditën kur do të zhvillohet protesta e opozitës, por edhe më herët nuk kanë thënë asnjë fjalë rreth këtij zhvillimi.

Deputetja që bën zhurmë në Kuvend apo në komisione, në vend të thirrjes për protestë, sot shfaqet e shqetësuar për një lagje në Tiranë, banorët e së cilës janë prekur nga tërmeti i 26 nëntorit 2019.

Sipas Tabakut, qytetarët e kësaj lagjeje në njësinë 4 janë viktima të një mashtrimi elektoral që si përherë ka burim, mazhorancën dhe Bashkinë Tiranë.

“Të mashtruar me skemën e tërmetit sot kërcënohen të dalin në rrugë pasi shtëpia që e kanë me tapi do t'u shembet për një pallat të ri nga i cili s’do të përfitojnë kurrgjë ndonëse pronarë.

A është kjo e drejtë? A është kjo respekt për pronën?! Jo!”, shkruan Tabaku në rrjete sociale, pa e përmenduar fare protestën, a thua se i përket mazhorancës./CNA.al

Jorida Tabaku, si socialistët/ Deputetja e grupit të

Lajmet e fundit nga