LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video+Foto-“Kukësi blu”, drejt Tiranës/ Qindra qytetarë i përgjigjen thirrjes për protestë

12 Nëntor 2022, 13:30, Politikë CNA

Video+Foto-“Kukësi blu”, drejt Tiranës/ Qindra

Protestuesit nga qarku i Kukësit janë nisur në drejtim të Tiranës, për të marrë pjesë në protestën e thirrur nga kreu i PD-së, Sali Berisha.

Në fotot dhe videot e shpërndara në rrjetet sociale të degës së PD-së, Kukës, shkruhet se “uragani i protestës kombëtare filloi me Kukësin blu”.

Kryetari i PD-së në Kukës, Admir Sinamati, ka thënë se sot është dita e qytetarëve të lirë të Kukësit dhe mbarë Shqipërisë.

“Dita e protestës kundër padrejtësive, kundër përbuzjes, papunësisë! Ora e mllefit ndaj dyshes Rama-Vuçiç po vjen. Uragani i protestës kombëtare fillon me Kukësin blu. Qindra qytetarë kuksianë po i bashkohen thirrjes së Shqipërisë për t’i dalë zot fateve të vendit”, është shprehur ai./CNA.al

Lajmet e fundit nga