LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Në protestë të gjithë, për veten dhe për vendin” / Ish-ministri, thirrje qytetarëve

12 Nëntor 2022, 12:56, Politikë CNA
“Në protestë të gjithë, për veten dhe për
Foto ilustruese

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka bërë thirrje që të gjithë t’i bashkohen protestës.

Megjithëse, sipas tij, me një protestë as bie qeveria e as ngrihet opozita, por thjesht shprehet pakënaqësia me gjendjen ekonomike, politike, demokratike e shoqërore.

“Protesta është domosdoshmëri për të kuptuar njëri-tjetrin sa jemi që nuk pajtohemi me këtë realitet.

Protesta është nevojë për t'i thënë pushtetit që keqqeveris se e ka një fund.

Kurrë mos u shoftë protesta!

Jo dy herë në vit, po 2 herë në ditë duhet protestuar sepse gjendja është alarmante. Shqipëria po boshatiset. Nuk ka gjëmë më të madhe se boshatisja e vendit!

Në protestë të gjithë, për veten dhe për vendin”, shkruan Manjani në rrjete sociale./CNA.al

Lajmet e fundit nga