LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ish-nënkryetari socialist në protestë kundër Ramës/ Thirrja e fortë e tij: PS dështoi dhe mashtroi

12 Nëntor 2022, 14:36, Politikë CNA

Ish-nënkryetari socialist në protestë kundër Ramës/

Ish-nënkryetari socialist i Bashkisë Pukë, Artan Zaja, është shprehur pro protestës së opozitës.

Me anë të një postimi në rrjete sociale, Zaja u ka bërë thirrje qytetarëve të protestojnë në forma të ndryshme pasi PS nuk realizoi programin dhe premtimet e dhëna gjatë 9 viteve të qeverisjes së saj.

“Bashkohem me protestën e sotme ne Shqipëri dhe ju bëj thirrje të protestoni edhe ju në forma e mënyra të ndryshme...

Partia Socialiste nuk realizoi programin dhe premtimet e dhëna e të thëna as 50% nga viti 2013-2022.

Dështoi dhe mashtroi Partia Socialiste!

Vjedhjet dhe korrupsioni vazhdojnë përditë, javë e muaj njëlloj tash 30 vjet.

Sistemi Republikë Parlamentare në Shqipni është i dështuar dhe duhet ndryshuar forma e qeverisjes!

P.S.Nuk kam asnjë interes për parti të tjera, post publik apo inat ,besomëni.

Interesi im është që Shqipëria dhe shqiptarët të jetojnë më mirë dhe të integrohen në BE”, shkruan Zaja në rrjete sociale./CNA.al

Ish-nënkryetari socialist në protestë kundër Ramës/

Lajmet e fundit nga