LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Protesta/ Pjesëmarrje masive nga Shkodra

12 Nëntor 2022, 14:28, Politikë CNA

Protesta/ Pjesëmarrje masive nga Shkodra

Nga Shkodra, raportohet se janë nisur qindra qytetarë për t'u bashkangjitur në protestën e thirrur nga kreu i PD-së, Sali Berisha.

Në mënyrë të organizuar, me autobusë apo me mjete private, ata i janë përgjigjur pas asnjë mëdyshje protestës dhe motivit të saj.

Sipas drejtuesve të Partisë demokratike në Shkodër, pjesëmarrja do të jetë masive.

Ndërkohë në Tiranë, nëpër tabelat e sinjalistikës rrugore janë vendosur foto të kryeministrit Edi Rama dhe kryebashkiakut Erion Veliaj./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga