LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Skandali me ish-zyrtarin e FBI-së/ Berisha: Rama të japë menjëherë dorëheqjen

26 Janar 2023, 18:41, Politikë CNA
Skandali me ish-zyrtarin e FBI-së/ Berisha: Rama të japë
Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha,

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, ka kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Edi Rama, pas skandalit të zbuluar të ish-zyrtarit të lartë të FBI-së, Charles McGonigal.

Në një deklaratë për mediat, Berisha kërkoi dorëheqjen e menjëhershme të kryeministrit Edi Rama.

“Jam këtu për të kërkuar, largimin e menjëhershëm, dorëheqjen e menjëhershme të Edi Ramës nga detyra e kryeministrit. Jam këtu për të deklaruar se për PD-në, popullin opozitar, është absolut dhe i panegociueshëm.

Prevalon, mbizotëron mbi çdo gjë tjetër.

Pa largimin e këtij armiku të egër, të lirisë, identitetit dhe interesit të shqiptarëve, nuk ka dhe nuk mund të ketë asnjë zhvillim tjetër. Demokrate dhe demokratë kudo që janë, në Shqipëri dhe jashtë saj, duhet të mobilizohen për betejën finale me këtë kalbësirë, monstër, demon të pushtetit”, theksoi ndër të tjera kreu i PD-së./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga