LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Jo vetëm kryeministri, Duçka dhe Nezaj/ Del një tjetër zyrtar socialist në aferën e “McGonigal"-it?

25 Janar 2023, 13:26, Politikë CNA

Jo vetëm kryeministri, Duçka dhe Nezaj/ Del një tjetër

Nënkryetari i PL-së, Petrit Vasili, ka komnetuar deklaratat e Damian Gjiknurit, sekretarit të përgjithshëm të Partisë Socialiste.

Sipas tij Gjiknuri ka një hall të madh, ndaj e nxjerr Rama që t'i qajë hallet McGonigal-it.

Vasili ka publikuar një foto të Gjiknurit me McGonigal-it, duke i shtruar tetë pyetje.

Jo vetëm kryeministri, Duçka dhe Nezaj/ Del një tjetër

"Ne e dimë që Gjiknuri e ka një hall.... ndaj edhe Rama nxjerr pikërisht atë dhe jo ndonjë tjetër që ti qajë hallet e McGonigal-it.

Për ta ndihmuar Gjiknurin që të jetë pak me i qartë ka ca pyetje që duan me domosdo përgjigjen e tij:

Gjiknuri duhet të na thotë sa herë e ka takuar ai vetë McGoniga-in?

Po në Amerike sa herë e ka takuar?

Përveç kafeve dhe muhabetit a ka 'shkëmbyer' gjë tjetër me të dhe çfarë natyre ishin këto shkëmbime?

Këto takimet në Amerikë a ja ka raportuar Ambasadës.

Po në Rusi, më saktë me Shen Peterburg a ka pasur takime dhe te çfarëe lloji?

Çfarë lidhje kishte posti i tij si Ministër i energjitikës me McGonigal-in dhe sekseret shqiptare, që e rrethonin atë dhe a ishin të ligjshme këto takime ku korrupsioni ishte tema e vetme e bisedës?

Po oligarkun rus Deripaska si nuk e pa dot Gjiknuri ndërkohë që firmoste për të duke i dhënë koncesione ?

Si promovues i McGonigal-it deri në Tropojë çfarë kontributesh të 'veçanta' të këtij të fundit njeh Gjiknuri kur pozon shumë i lumtur dhe me buzën vesh me vesh krah tij?

Ndaj Damian shiko hallet e tua se nuk e ke pak dhe lëre Edi Ramën ti qajë vetë”, shkruan Vasili./CNA.al

Jo vetëm kryeministri, Duçka dhe Nezaj/ Del një tjetër

Lajmet e fundit nga