LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Veliaj, me studentët ekselentë/ “Do bëjmë fushatë për vlerën dhe meritën”

24 Janar 2023, 20:38, Politikë CNA
Veliaj, me studentët ekselentë/ “Do bëjmë fushatë
Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka mbajtur një takim me nxënësit ekselentë të kryeqytetit në ditën ndërkombëtare të arsimit.

Veliaj tha se dëshiron që të bëjë një fushatë për vlerën dhe meritën në shoqërinë tonë.

Ao thekson se duhet promovuar se VIP-at e Tiranës janë ata çuna dhe goca që punojnë fort.

“Unë zgjodha që mënyra më e mirë për të festuar ditën e arsimit dhe mënyra më e mirë për t’i tërhequr vëmendjen shoqërisë sonë është duke treguar modelet, fotografitë, shembujt, notat tuaja dhe për ta shkundur pak qytetin tonë, duke promovuar ata që janë realisht VIP-at e Tiranës, çunat dhe gocat që punojnë fort, që janë me dhjeta. Dua që të gjithë të bëjmë një fushatë se çfarë quhet vlerë dhe meritë në shoqërinë tonë. Nëse secili prej nesh e bën këtë betejë, unë jam i bindur se do e fitojmë këtë betejë të qytetit tonë, të kombit tonë dhe shoqërisë ku jetojnë për vlera, meritë dhe punë”, deklaroi kryebashkiaku./ B.A. – CNA.al  

Lajmet e fundit nga