LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Zgjedhjet e 14 majit/ Omonia dhe PBDNJ zyrtarizojnë kandidatët për Dropullin, Finiqin e Himarën

23 Janar 2023, 11:20, Politikë CNA

Zgjedhjet e 14 majit/ Omonia dhe PBDNJ zyrtarizojnë kandidatët

Omonia dhe Partia Bashkimi për të Drejtat e Njeriut (PBDNJ)  janë vënë në lëvizje për zgjedhjet e 14 majit.

Sot kanë zyrtarizuar kandidatët për Bashkitë Dropull, Finiq dhe Himarë për zgjedhjet e 14 majit.

Maneka është kandidat për Dropullin, për Finiqin do të jetë kryebashkiaku aktual, Leonidha Kristo si dhe kandidat për bashkinë e Himarës do të jetë Fredi Bejleri.

“Këshilli i Përgjithshëm i OMONOIA-s është mbledhur ku ne rend të ditës ishin zgjedhjet e ardhshme vendore të 14 majit. Këshilli i Përgjithshëm zgjodhi unanimisht kandidatët për kryetar bashkie OMONIA-PBDNJ për zgjedhjet e ardhshme në bashkitë Dropull-Pogoni, Finiq dhe Himarë ku në bashkinë Dropull-Pogon kandidat do të jetë z.Thanas Maneka, në bashkinë e Finiqit kandidat do të jetë z.Leonidhe Kristo dhe në bashkinë e Himarës z.Fredi Beleri.”, thuhet në njoftimin në faqen zyrtare të Omonias.

PS ende nuk e ka zyrtarizuar kandidatin e saj për Himarën, ndërsa Partia Demokratike e drejtuar nga Sali Berisha ka konfimuar më herët se do mbështesë kandidaturat zyrtare të aleatëve./CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga