LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha mesazh nga Laçi/ "Flamuri i fitores do valëvitet në 14 maj në mbarë Shqipërinë"

21 Janar 2023, 18:30, Politikë CNA

Berisha mesazh nga Laçi/ "Flamuri i fitores do valëvitet

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha në ceremoninë e zhvilluar për 32-vjetorin e themelimit  e degës së Partisë Demokratike në Laç dha një mesazh për zgjedhjet  e 14 majit.

Berisha u shpreh se PD do të valvis flamurin e fitorës në mbarë Shqipërinë nga Veriu deri ne jug, në të gjithë Shqipërinë.

“U ndala në këto momente për të bërë të qartë për ne demokratët se, sa je ti, është misioni ynë për Shqipërinë. Se sa je ti, është misioni ynë për Kurbinin, Lezhën, Mirditën. Unë kam besimin e thellë se 14 maji në Kurbin, Lezhë, Mirditë, Mat, Peshkopi, Shkodër, Pukë, në mbarë veriun dhe kudo në Shqipëri do të valëvitet flamuri i fitores. Do të përmbyset monizmi, rroftë Kurbini, rroftë Shqipëria”, deklaroi ai./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga