LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Patozi tregon formulën/ Ja çfarë duhet të bëjë opozita për të mundur Ramën

20 Janar 2023, 17:40, Politikë CNA
Patozi tregon formulën/ Ja çfarë duhet të bëjë
Ish-koordiantori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi

Ish-koordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi, ka treguar formulën se si opozita të fitojë zgjedhjet vendore të 14 majit.

Në një intervistë me gazetarin Arbër Hitaj, Patozi tha se Qeveria rrëzohet shumë lehtë duke bërë të kundërtën e kryeministrit Edi Rama.

Sipas tij, nëse rrëzohet kryetarokracia, opozita do të ishte shumë më frymëzuese për qytetarët.

“Ne mund ta mundim Ramën shumë lehtë me kontrast , duke i kundërvënë rastin e kundërt. Opozita duhet të kishte një filozofi tjetër frymëzuese për shqiptarët, duhet të dilte jashtë strumbullarit të kryetarit që bën gati gjithçka dhe të tjerët nuk kanë asnjë vlerë, asnjë frymë.

Duke rrëzuar kryetarokracinë, duke filluar nga vetja këtë reformë, opozita do të ishte shumë më atraktive, shumë më frymëzuese për publikun që është lodhur me kryetarokracinë”, theksoi ai./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga