LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Partia e Lirisë është shumë e dobët”/ Patozi: E shikoj si shtojcë të foltores

20 Janar 2023, 17:59, Politikë CNA
“Partia e Lirisë është shumë e dobët”/
Ish-koordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi

Për ish-koordinatorin e Bindjes Demokratike, Astrit Patozin, partia e Ilir Metës, PL-së, është shumë e dobët sesa ka qenë më parë.

Patozi tha në një intervistë me Arbër Hitajn se Partia e Lirisë mund të luajë më rolin e king maker në Shqipëri, pasi e konsideron si një shtojcë të foltores.

“Shumë e dobët dhe PL mesa duket është dënuar të vazhdojë rrugën e saj me foltore për shkak se hallet dhe interesat i kanë të përbashkëta. Nuk mendoj se Partia e Lirisë mund të luajë më rolin e king maker në Shqipëri. E shikoj si një shtojcë të foltores apo si një plotësim të saj. Të dyja bashkë unë mendoj që bëjnë shumë më pak se rezultati që gjithë opozita e bashkuar e asaj kohe e Lulzim Bashës mori në vitin 2021”, deklaroi ai./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga