LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Zgjedhjet po blihen nga punonjësit e administratës”/ Zotohet Berisha: S’do lejojmë kurrë të ndodhë

21 Janar 2023, 12:25, Politikë CNA

“Zgjedhjet po blihen nga punonjësit e administratës”/

Kryedemokrati Sali Berisha në një bashkëbisedim virtual me qytetarët ku është përgjigjur pyetjeve të tyre, u shpreh se manupilimi dhe blerja e zgjedhjeve nuk ka filluar vetëm nga  punonjësit e administratës

Ai tha se PD po ndjek me vëmëndje vjedhjen që po bën qeveria e Edi Ramës dhe nuk do të lëjojë kurrë që zgjedhjet të blihen.

Manipulimi i zgjedheve ka filluar masivisht dhe ne po e ndjekim me intensitet.
Por ne qëndrojmë në vendimin tonë. Në mënyrë absolute do jetë përgjegjës dhe demokratë nuk do tolerojnë kurrë, nuk do njohin kurrë një proces zgjedhor të bazuar mbi votën e vjedhur.
Shqiptarët duhet ta dinë se Edi Rama nuk ikën me votë. Se ky sot në këtë moment që flasim, narkoshtetin e tij e ka shndërruar në një makineri gjigante elektorale, që përdor tonelatat e narko-eurove, përdor makinerinë shtetërore, përdor gjithçka për të dhunuar votën e shqiptarëve.
Përgjigjia është vetëm një: vetëm revolucion.”, u shpreh ai/ CNA.al

Lajmet e fundit nga