LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Agron Çela, në valle me socialistët/ Kryemadhi: Tre ditë para Spiropalit kërceu me mua

23 Janar 2023, 23:20, Politikë CNA
Agron Çela, në valle me socialistët/ Kryemadhi: Tre ditë
Deputetja Monika Kryemadhi

Deputetja Monika Kryemadhi ka folur mbrëmjen e sotme për largimin e Agron Çelës nga PL-ja, për t’iu bashkuar PS-së.

Në një intervistë me Ylli Rakipin, Kryemadhi kujtoi kërcimin e Çelës me ministren Elisa Spiropali.

Ajo deklaroi se tre ditë para se të kërcente me Spiropalin, deputeti kërceu me të, ndërsa nuk pranoi të jepte komente të tjera mbi Agron Çelën dhe drejtoi akuza ndaj kryeministrit Edi Rama.

“Tre ditë para kam kërcyer edhe unë me të. Tre ditë para se të kërcente me Elisën...

Problemi që ka sot Edi Rama, janë votat e Partisë së Lirisë. Votat nuk janë të lidhura me individin. Kemi korruptimin në qelizë të politikës. Beteja nuk është për të sulmuar Partinë Demokratike por Partinë e Lirisë sepse bën diferencën. Edhe në 25 prill u bë betejë për të zvogëluar mandatet e LSI. Pra, kjo është shumë e shëmtuar, por nuk kam ndërmend ta komentoj as ata që kanë ikur dhe as ata që do të ikin. Pse? Pika lidhëse e njerëzve që ikin është te inceneratorët.”, theksoi ajo./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga