LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përmbytjet/ Berisha jep alarmin: Vendi ynë, me infrastrukturë mesjetare

23 Janar 2023, 12:16, Politikë CNA

Përmbytjet/ Berisha jep alarmin: Vendi ynë, me infrastrukturë

Kreu i PD-së, Sali Berisha, në një dalje për mediat ka folur për situatën e përmbytjeve.

Ai ka akuzuar Qeverinë, duke thënë se mjaftohen me inaugurimet propagandistike.

Sipas tij vendi ynë ka një infrastrukturë mesjetare dhe kjo qeveri e ka lënë vendin në harresë.

"Jam këtu për të denoncuar me forcën më të madhe, qëndrimin e papërgjegjshëm të qeverisë, e cila sillet sot si një organizatë e papërgjegjshme dhe ka lënë Shqipërinë një vend tërësisht të braktisur.
Nga jugu në veri, rrugë të bllokuara, jetë të humbura, për shkak të infrastrukturës mesjetare, shembje masive për shkak të vjedhjes së fondeve në skarpate, rrënime të investimeve të bëra dhe dy vjet më parë.
Shqipëria nuk pati një mot të madh dhe nuk ishte moti i madh, fatkeqësia e saj. Fatkeqësia e vërtetë e Shqipërisë në këtë mot ishte Edi Rama dhe ministrat e tij hajdutë dhe të papërgjegjshëm për detyrën që kryejnë.
U zhdukën, përveç 'Facebook'-ut të Edi Ramës, nuk ka funksionuar asgjë",
ka thënë Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga