LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Për kë ia dërgoi Rama 225 mijë dollarë, McGonigal?/ Denoncohet personi që përdori kryeministri

24 Janar 2023, 12:39, Politikë CNA

Për kë ia dërgoi Rama 225 mijë dollarë, McGonigal?/

Kreu i PD-së, Sali Berisha, ka deklaruar se një juri e SHBA-së, vuri nën hetim Edi Ramën dhe këshilltarët e tij.

Sipas Berishës, është zbuluar se Edi Rama, nëpërmjet Agron Nezës, i ka dorëzuar Charles McGonigal 225 mijë dollarë në një dorë dhe 80 mijë dollarë në një dorë tjetër.

“Çfarë është zbuluar në këto lidhje të tmerrshme mafioze spiunazhi? McGonigal ka përfaqësuar një nga bosët e mafies ruse, Oleg Deripaska, i cili ose për të cilin ka lobuar tek Edi Rama.

Çfarë është Dorian Duçka? Është një mafioz i punësuar si drejtor për katër vite në një konglomerat energjetik kinez. Ju kujtohen avionët që merrnin Edi Ramën dhe Olsi Ramën që i çonin në Pekin? Ato i sillte drejtor Duçka. Kjo kompani është në hetim të thellë në Kinë dhe SHBA njëkohësisht.

Dorian Duçka, sipas FBI-së, qëndron në paradhomën e kryeministrit. Ai përdor email-in dhe adresën qeveritare. Sipas hetimeve të FBI-së, përdor email qeveritar të Shqipërisë dhe adresë të qeverisë së Shqipërisë.

Mediat kanë filmuar Duçkën tek del nga kryeministria me eksponentë kryesorë të kartelit më të fuqishëm në botë të drogës, Sinaloa”, ka thënë Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga