LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Socialisti opozitar në sulm/ Braçe: “Kam duruar lloj-lloj palaço në Kuvend, s'dua të shoh mimikat e ministres”

24 Janar 2023, 10:01, Politikë CNA

Socialisti opozitar në sulm/ Braçe: “Kam duruar lloj-lloj

Opozita ka kërkuar sot në Komisionin e Ekonomisë dhe Financave praninë e Ministres Delina Ibrahimaj, për t’i kërkuar llogari për Arlind Gjokutajn.

Me tone të ashpra ka folur edhe socialisti Erion Braçe, i cili ka thënë se nuk do të shikojë mimikat e ministres.

“E kam mbyllur për ngjarjen kriminale, kam duruar lloj-lloj palaço në kuvend.

Unë se dua ministren as t'i shikoj mimikat apo reagimet për çështjen që po heton drejtësia. Për çështje penale s’kam dëshirë të pyes kënd. Jemi investuar kaq shumë për një drejtësi funksionale.

Mbivendosja e çdo çështjeje penale nga çështje politike është bërë e lodhshme. Dua të dëgjoj drejtësinë…

Gjithkush ka mënyrën e vet të të qasurit ndaj drejtësisë. Edhe për veten time e kam bërë këtë. E kam qepur e s'kam folur, duke pritur prokurorinë për t’ju kthyer.

E kam mbyllur gojën, kam duruar!”, është shprehur Braçe./CNA.al

Lajmet e fundit nga