LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zgjedhjet e 14 majit/ Firmoset marrëveshja PD-PBDNJ

25 Janar 2023, 11:16, Politikë CNA

Zgjedhjet e 14 majit/ Firmoset marrëveshja PD-PBDNJ

Partia Demokratike dhe PBDNJ kanë firmosur marrëveshjen e koalicionit për zgjedhjet vendore që do të mbahen në 14 maj.

Shpreh kënaqësinë time për këtë marrëveshje me një aleat të përhershëm të PD-së, me të cilën ne vendosëm të bëjmë një kërkesë për të mposhtur komunizmin.

Është përparësi absolute e çdo qytetari të lirë, e çdo opozitari dhe në këtë kontekst ne së bashku me PBDNJ, bashkojmë forcat për zgjedhjet e 14 majit. Do t'u japim një goditje fatale mashtrimeve”, është shprehur Berisha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga