LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Marrëveshja me PD-në për 14 majin/ Dule: Rrugë e vështirë, por na garanton fitoren

25 Janar 2023, 11:26, Politikë CNA

Marrëveshja me PD-në për 14 majin/ Dule: Rrugë e

Kreu i PBDNJ, Vangjel Dule, pas firmosjes së marrëveshjes me kreun e PD-së, Sali Berisha, është shprehur se bashkëpunimi mes tyre është i hershëm.

Dule thekson se kjo marrëveshje vjen në një moment ku të drejtat e njeriut në vendin tonë janë në intubim.

Është një bashkëpunim i hershëm me PD-në dhe i suksesshëm si në opozitë ashtu dhe në qeverisje. Do veçoja bashkimin 2005-2009, një periudhë shumë e suksesshme.

Kjo marrëveshje nënshkruhet në një kohë kur në vendin tonë të drejtat e njeriut janë në intubim.  

Rruga është e gjatë, e vështirë, por na garanton fitoren. Me këtë marrëveshje synojmë që t'u sjellim kandidaturat që do të punojnë për komunitetin.

Do të sjellim programe konkrete”, është shprehur Dule./ CNA.al

Lajmet e fundit nga