LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Belind Këlliçi, pranë qytetarëve/ “Taksat janë të larta, hapësirat publike janë të zëna”

26 Janar 2023, 15:44, Politikë CNA

Belind Këlliçi, pranë qytetarëve/ “Taksat janë

Kandidati i Partisë Demokratike për Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi, në vijim të takimeve me banorët e kryeqytetit, u ndal në Njësisë 10, në rrugët “Myslym Shyri”, “Ibrahim Rrugova” dhe “Rr. Kavajës” dhe ka dëgjuar shqetësimet e tyre.

Taksat e larta ishin shqetësimi kryesor i bizneseve në këtë zonë.

“Mbledhja e Këshillit Bashkiak i pari duhet të jetë dhe ulje taksash”, tha një tregtar.

Ndërsa për sa i përket zënies së hapësirës publike, qytetarët janë të shqetësuar pasi rrugët dhe dyert e bizneseve janë të zëna nga skela ndërtimi.

Belind Këlliçi, pranë qytetarëve/ “Taksat janë

Varfëria, e cila shihet kudo në kryeqytet, edhe në një nga zonat më të lakmuara të Tiranës, ku bizneset e vogla hasin të njëjtat vështirësi si në vendet periferike apo rurale.

Këtë e dëshmoi një prej tregtarëve, i cili i pyetur nga kandidati i PD-së për Tiranën, Këlliçi, tha se ka tentuar ta mbyllë disa herë aktivitetin e tij për shkak të borxheve të banorëve.

Mungesa e hapësirave publike dhe në veçanti parkimi ishte një nga shqetësimet e vazhdueshme që banorët e zonës i shprehën kandidatit Belind Këlliçi.

Belind Këlliçi, pranë qytetarëve/ “Taksat janë

“Na duhen parqe për fëmijët sepse shkojmë përditë nga liqeni duke kërkuar parking”, tha një qytetar.

“Nga ana tjetër e shef atë tjetrin në televizor: Po bëj parqe, po bëj lojëra”, ironizoi një tjetër banor.

Me anë të takimeve të përditshme dhe bisedave në terren, kandidati i PD-së për Tiranën, Belind Këlliçi, po zhvillon një tur dëgjimi me banorët e kryeqytetit me qëllim që shqetësimet dhe kërkesat specifike t’i dëgjojë nga vetë qytetarët./ B.A. – CNA.al

Belind Këlliçi, pranë qytetarëve/ “Taksat janë

Belind Këlliçi, pranë qytetarëve/ “Taksat janë

Belind Këlliçi, pranë qytetarëve/ “Taksat janë

Belind Këlliçi, pranë qytetarëve/ “Taksat janë

Belind Këlliçi, pranë qytetarëve/ “Taksat janë

Lajmet e fundit nga