LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

PD mocion në Kuvend, për skandalin “McGonical”/ Ja çfarë pritet të ndodhë

26 Janar 2023, 10:08, Politikë CNA

PD mocion në Kuvend, për skandalin “McGonical”/ Ja

Partia Demokratike i ka depozituar një kërkesë në Kuvend, për ndryshimin e rendit të ditës sot në seancën parlamentare.

Kërkesa është bërë para pak nisjes së seancës parlamentare.

Ata kanë kërkuar që të ketë një mocion për zhvillimet e fundit, në lidhje me rastin “McGonical” dhe lidhjet tij me kryeministrin Edi Rama.

Kjo kërkesë pritet të mos miratohet sot nga Kuvendi, për shkak të kohës kur është dorëzuar.

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, do ta rrëzojë këtë kërkesë duke iu referuar rregulloreve, ashtu siç ka ndodhur rastet e kaluara, kur PD apo opozita kanë bërë një lëvizje të tillë.

Rrëzimi i kërkesës, pritet të ngjallë debate dhe reagime të ashpra nga opozita, duke çuar kështu në ndërprerjen e seancës dhe futjes "live" nga rrjetet sociale të Opozitës./CNA.al

Lajmet e fundit nga