LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

CNA e paralajmëroi/ Mazhoranca rrëzon kërkesën e opozitës

26 Janar 2023, 11:43, Politikë CNA

CNA e paralajmëroi/ Mazhoranca rrëzon kërkesën e

Mazhoranca ka rrëzuar kërkesën e opozitës për të ndryshuar rendin e ditës.

Kreu i PD-së, Sali Berisha, ka bllokuar foltoren e Kuvendit, ku ka kërkuar mocion me kryeministrin Edi Rama.

Kërkesa e tyre nuk është miratuar nga mazhoranca dhe ka krijuar debate.

Berisha përmes rrjeteve sociale, vijon të mbajë të bllokuar foltoren dhe shprehet se kjo që sapo ndodhi në Kuvend është një turp.

Kujtojmë se CNA, pak më parë paralajmëroi se kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, do ta rrëzonte këtë kërkesë duke iu referuar rregulloreve, ashtu siç ka ndodhur rastet e kaluara, kur PD apo opozita kanë bërë një lëvizje të tillë.

Rrëzimi i kërkesës, pritet të ngjallë debate dhe reagime të ashpra nga opozita, duke çuar kështu në ndërprerjen e seancës dhe futjes "live" nga rrjetet sociale të Opozitës./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga