LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama: Në 2024-ën do të ketë rritje domethënëse të pagave për mësuesit

10 Nëntor 2023, 08:07, Politikë CNA
Rama: Në 2024-ën do të ketë rritje domethënëse
Kryeministri Edi Rama

Kryeministri Edi Rama këtë mëngjes ka dhënë një mesazh në lidhje me buxhetin për vitin 2024.

Rama përsërit lajmin se do të ketë një rritje domethënëse të pagave për mësuesit në arsimin parauniversitar.

Ai thekson në rrjetet sociale se nga rritja do të preken mbi 30 mijë arsimtarë.

“Mirëmëngjes,

dhe me lajmin e mirë se me buxhetin e ri për vitin e ardhshëm do të ketë një rritje domethënëse të pagave për mbi 30 mijë mësues, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan kreu i qeverisë./ CNA

Rama: Në 2024-ën do të ketë rritje domethënëse

Lajmet e fundit nga