LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bllokimi i gazetarëve nga Garda/ Bardhi: E papranueshme, tregues i degradimit të regjimit të Ramës

9 Nëntor 2023, 13:42, Politikë CNA

Bllokimi i gazetarëve nga Garda/ Bardhi: E papranueshme, tregues i

Kreu i Grupit Parlamentar të PD-së, Gazment Bardhi, ka reaguar ndaj Gardës së Republikës për sjelljen sot ndaj gazetarëve në ambientet e Kuvendit. 

Sipas Bardhit, bllokimi i medias është i papranueshëm dhe treguesi më domethënës i degradimit të regjimit të Edi Ramës. 

"Bllokimi i Gardës së Republikës fillimisht ndaj opozitës dhe sot ndaj medias e gazetarëve në krye të detyrës është jo thjesht i papranueshëm, por treguesi më domethënës i degradimit të regjimit të Edi Ramës. Duke dënuar aktin e sotëm të paprecedentë të sulmit ndaj gazetarëve, siguroj që nuk ka Gardë e Polici që mund të mbajë në këmbë një regjim të kalbur nga krimi dhe korrupsioni", shprehet Bardhi./CNA

 

 

Lajmet e fundit nga