LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mazhoranca "hakmerret" ndaj PD-së/ Rrëzon 6 projektligjet e propozuara nga opozita

9 Nëntor 2023, 10:42, Politikë CNA

Mazhoranca "hakmerret" ndaj PD-së/ Rrëzon 6 projektligjet e

Mazhoranca votoi projektligjet pa u ndikuar nga rrëmuja që ishte krijuar në Kuvend nga opozita, e cila siç kishte paralajmëruar nuk lejoi zhvillimin e një seance plenare normale.

Deputetët socialist rrëzuan 6 projektligje të propozuara nga opozita për taksat, koncesionet, prokurimet publike dhe për ndryshime në Kodin Penal.

Ata morën 75 kundër nga mazhoranca, ndërsa i vetmi projektligj që u miratua ishte ratifikimi i marrëveshjes së huasë për financimin e projektit "Aftësia ripërtëritëse e parë dhe zhvillimi i gjelbër ".

Projektligji i miratuar ishte propozuar nga mazhoranca.

Projektligjet e propozuara nga opozita që u rrëzuan me votat e PS-së:

1-Projektligj "Për një shtesë në ligjin nr. 9975, datë 28.7.2002, "Për taksat kombëtare", të ndryshuar".

2-Projektligj "Për disa shtesa në ligjin nr. 125/2013 "Për koncesionet dhe partneritetin publik privat", i ndryshuar".

3-Projektligj "Për disa shtesa dhe ndryshime në ligjin nr. 162/2020 "Për Prokurimin Publik"".

4-Projektligj "Për një ndryshim në ligjin nr. 7895, datë 27.01 .1995, Kodi Penal Republikës së Shqipërisë, të ndryshuar".

5-Projektligj "Për një ndryshim dhe shtesë në ligjin nr. 7895, date 27.1.1995 "Kodi Penal i Republikës së Shqipërisë", i ndryshuar"".

6-Projektligj "Për disa shtesa në ligjin nr. 7895, date 27.1.1995 "Kodi Penal i Republikës së Shqipërisë", i ndryshuar"./ CNA

Lajmet e fundit nga