LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pamjet nga sherri mes deputetëve/ Dhurata Çupi ndal përplasjen fizike mes Baçit dhe Alibeajt

21 Dhjetor 2022, 17:06, Politikë CNA

Pamjet nga sherri mes deputetëve/ Dhurata Çupi ndal përplasjen

Deputetët demokratë janë përplasur me tone të forta në Kuvend.

Siç shihet edhe nga pamjet, kanë qenë deputetët Enkelejd Alibeaj nga grupi i përçarësve, dhe deputeti i Partisë Demokratike Luan Baçi, të cilët kanë patën një debat të tensionuar.

Shkak u bë largimi nga grupi parlamentar i PD të tre deputetëve të PD, Flamur Noka, Tritan Shehu dhe vetë Luan Baçit.

Tensionet mes tyre për pak sa nuk agravuan në përplasje fizike.

Baçi u shpreh se Alibeja i shërben Ramës, ndërkohë në debat u përfshi edhe Gazment Bardhi.

Ishte deputetja Dhurata Çupi, ajo që qetësoi situatën, e cila u fut ne mësin e dy deputetëve dhe nuk lejoi që situate të agravonte në përplasje fizike./ CNA.al

Lajmet e fundit nga