LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Jemi kundër qeverisë socialiste”/ Shehi: Të lirojmë parlamentin nga korrupsioni i Ramës

26 Prill 2023, 12:30, Politikë CNA
“Jemi kundër qeverisë socialiste”/ Shehi: Të
Kreu i LZHK dhe drejtuesi i Aleancës Progresiste, Dashamir Shehi

Kreu i LZHK dhe drejtuesi i Aleancës Progresiste, Dashamir Shehi është shprehur se të gjithë së bashku partitë e djathta janë bashkë kundër qeverisë socilaliste.

Shehi thotë se ka shumë diferenca mes mendimeve të LZHK-së dhe atyre të koalicionit Meta-Berisha, por në fund qëllimi kryesor është që të lirohet parlamenti nga korrupsioni i Edi Ramës.

Sa i përket këshillit bashkiakë, Shehi deklaron se është i sigurt që të gjithë së bashku do të kenë më shumë numra se Partia Socialiste.

Dramatizohet përtej asaj që është e nevojshme ajo situata që është brenda PD-së. Të gjithë partitë janë kundër Partisë Socialiste, kundër Edi Ramës duke filluar nga ne që jemi më të djathët deri tek ato që janë të qendrës së majtë.

Ne jemi LZHK, e djathta, konservatorët dhe përfundojmë deri tek zoti Duka që është një parti centriste.

Jemi gjithë bashkë kundër qeverisë socialiste. Ky është bashkimi. Nëse këta e quajnë bashkimin se ne duhet të mendojmë si grupi Meta Berisha kemi shumë difreneca por që mendojmë se duhet të largohet qeveria socialiste jemi të gjithë dakort.

Kur të vijë puna do të numërohen numrat këshillatrë votat e proporcionalit jam i sigurt që partitë opozitare të gjitha së bashku do të bëjnë më shumë se partia socialitse.

Ky është bashkimi. Bashkim me një lloj diversiteti.

Për herë të parë, kemi një opozitë plurale, që prodhon mendime ndryshme dhe që mbart një qëllim të përbashkët: Lirimin e parlamenteve lokale nga korrupsioni i Edi Ramës dhe oborrit të tij personal”, thotë Shehi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga