LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Të shkojmë përtej Ramës dhe Berishës”/ Dashamir Shehi, thirrje qytetarëve: Votoni numrin 10

26 Prill 2023, 12:08, Politikë CNA
“Të shkojmë përtej Ramës dhe Berishës”/
Kreu i LZHK-së ose drejtuesi i Aleancës Progresiste, Dashamir Shehi

Kreu i LZHK-së ose drejtuesi i Aleancës Progresiste, Dashamir Shehi në deklaratat e tij thekson se kjo aleancë shkon përtej kryeministrit Edi Rama dhe ish kryeministrit Sali Berisha.

Shehi nënvizon se retorika e Ramës, është se nuk egziston askush tjetër përveç tij dhe Berishës, por nga ana tjetër ka me qindra dhe mijëra shqiptarë, të cilët nuk bien dakort me ta.

Kreu i LZHK-së, u bën thirrje qytetarëve që nëse nuk u pëlqen Rama dhe Berisha të votojnë numrin 10, LZHK-në ose Aleancën Progresiste në zgjedhjet e 14 Majit.

Shehi thotë se opozita ka alterantiva dhe në këshillat bashkiakë ai është optimist se opozita do të ketë shumicën.

Kemi Edi Ramën dhe Berishën. Sepse Edi Rama këtë do të mbrojë. Që ti thotë shqiëptarëve o do më zgjidhni mu ose do gjeni Berishën.

Ndërsa ne ju themi që përtej Ramës dhe Berishës ka me mijëra shqiptarë të tjerë që janë quajtur gri, alternativë por nëse nuk u pëlqejnë këta të dy hajde votoni LZHK-në.

Votoni numrin 10. Votoni Dashamir Shehin dhe të jeni të sigurtë se do të jeni më mirë. Kush sajon teori që s’ka alternativë tjetër apo humbet vota, bën gabim!

Ka vend për të votuar për të gjithë.

Unë do iu përgjigjem me koherencë me profesionalzimin tim që e kam treguar me vite. Kush nuk do të votojë dhe gjen sebepe të tjera të rrijë në shtëpi. Unë jam optimist për këshillatrë bashkiak opozita do të jetë shumicë.

Retorika e Ramës, është se nuk egziston askush tjetër përveç tij dhe Berishës! Ka me qindra dhe mijëra shqiptarë, të cilët nuk bien dakort me këta të dy! Opozita sot është plurale dhe ka shumë alternative”, është shprehur Shehi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga