LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Këlliçi flet njëherë e mirë/ Si qëndron e vërteta e pseudonimit “Belo”

25 Prill 2023, 18:47, Politikë CNA
Këlliçi flet njëherë e mirë/ Si qëndron e
Kandidati i koalicionit “Bashkë Fitojmë”, Belind Këlliçi

Kandidati i koalicionit “Bashkë Fitojmë”, Belind Këlliçi, njihet ndryshe si “Belo”. Pasditen e sotme Këlliçi ka treguar se këtë pseudonim ia vunë shokët e lagjes.

Të them të drejtën , ma kanë vënë çunat e lagjes me ta thënë troç, që të jemi të vërtetë. Ma kanë vënë çunat e lagjes.

Për t’i rënë shkurt, vëllai im për  shembull e ka Reshard, i thonë Redi. Në Tiranë, zakonisht thërrasim me shkurtimet”, tha ai në një intervistë me Rudina Magjistarin.

Më tej, kandidati për bashkinë e Tiranës zbuloi arsyen për të cilën vendosi ta përdorte këtë pseudonim të tij në fushatë.

Po bëja brainstorming me ekipin tim që më ndihmon, me vullnetarët por kryesisht me forumin rinor. Forumin Rinor të Partisë Demokratike e kam drejtuar për 7 vjet dhe të gjithë më kanë thirrur Belo, nuk më ka thirrur njeri Belind, rrallë më kanë thirrur Belind ose ata që vinin për herë të parë që më takonin. Ishte ideja e tyre që “ore pse mos ta përdorim këtë nickname-n tënd në njëfarë mënyre, ta nxjerrim sepse ne në fakt kështu të njohim të gjithë dhe është më tërheqëse dhe i apelon më shumë të rinjve dhe brezit të ri”. Duke qenë se edhe jam një kandidaturë e re, vij nga të rinjtë dhe kjo duhej të ishte pjesë edhe e kësaj fushate”, theksoi Këlliçi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga