LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Alibeaj në delir/ Sheh “ëndrra” me fitore

26 Prill 2023, 11:20, Politikë CNA
Alibeaj në delir/ Sheh “ëndrra” me fitore
Kryetari i Komanduar i PD-së, Enkelejd Alibeaj

Kryetari i Komanduar i PD-së, Enkelejd Alibeaj po vijon me turin dhe takimet elektorale ku dhe prezanton ato pak kandidatë në listën e tij.

Por megjithëse me pak kandidatë, Alibeaj nuk resht së ëndërruari për fitore.

Madje në Këlcyrë teska prezanton kandidatin Adriatik Spahiu, i drejtohet qytetarëve urime për kryetarin e ardhshëm të bashkisë.

Urime për juve dhe për kryetarin e ardhshëm të bashkisë. Është një moment shumë i rëndësishëm për Këlcyrën, për qytetarët e Këlcyrës, por është një moment i rëndësishëm edhe për vet Shqipërinë.

Dhe do të shkëpus vetëm një gjë të rëndësishme, po ky është një moment historikë për Shqipërinë edhe për Këlcyrën, ku do të duhet që shpirti patriotik i shqiptarëve të dalë e do të bëjë beli.

Ky është një moment shumë i rëndësishëm ku vërtetë patriotizmi dhe historia më e lavdishme e këtij vendi, ku këtu në Këlcyrë në fakt ka rrënjë të thella. Do të duhet që përsëri të dalim e t’i vendosim shpatullat Shqipërisë së drobitur.”, tha Alibeaj./ CNA.al

Lajmet e fundit nga