LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha “dhëmbë më dhëmbë” me Ramën/ Kërkon të bëhet interesant me “zorrën qorre”

25 Prill 2023, 20:18, Politikë CNA

Berisha “dhëmbë më dhëmbë” me Ramën/

Drejtuesi i koalicionit “Bashkë Fitojmë”, Sali Berisha i është përgjigjur deklaratave të njëpasnjëshme dhe ironive të kryeministrit Edi Rama gjatë takimeve elektorale.

Berisha tha se ka një javë që përmend “zorrën qorre” në takimet e tij për prezantimin e kandidatëve.

Sipas tij, “zorra qorre” është një metodë e Ramës për të larguar vëmendjen e qytetarëve nga çështjet e rëndësishme si vjedhjet e qeverisë duke u bërë qesharak.

"Del dhe ka një javë bëhet interesant me “zorrën qorre”. Kërkon të mbulojë vjedhjet e tij, kërkon të mbulojë aferat e tij, qoftë edhe duke depersonalizuar veten. Vetëm e vetëm që debate dhe diskutimi ynë mos të përqendrohet te çështjet e vërteta, të vjedhjet që kanë bërë , por të thashethemi", tha ai./CNA.al

 

 

 

Lajmet e fundit nga