LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

I doli fotoja me Erion Veliajn/ Evi Kokalari: Është e falsifikuar

25 Prill 2023, 22:00, Politikë CNA
I doli fotoja me Erion Veliajn/ Evi Kokalari: Është e falsifikuar
Evi Kokalari

Ditën e sotme në rrjet qarkulloi një foto e aktivistes Evi Kokalari me kryebashkiakun e Tiranës dhe kandidatin e PS-së për kryeqytetin, Erion Veliaj.

Fotoja u publikua nga aktivistja Adriana Kalaja, ndërsa Evi Kokalari, Evis Kokalari apo Evi Angelakis reagoi ashpër.

Ajo iu drejtua me një gjuhë tepër ofenduese Adriana Kalasë, të cilën e quajti idiote që është blerë nga kreu i PL-së, Ilir Meta.

I doli fotoja me Erion Veliajn/ Evi Kokalari: Është e falsifikuar

Por Kokalari nuk është ndalur me kaq, ajo ka reaguar sërish pas komenteve fyese. Në një status në rrjetet sociale, ajo ka publikuar dy foto, atë me Veliajn dhe një person tjetër.

I doli fotoja me Erion Veliajn/ Evi Kokalari: Është e falsifikuar

Ashtu si Veliaj edhe personi tjetër në foto kanë të njejtën veshje dhe aktivistja pretendon se fotoja me kryebashkiakun socialist është e falsifikuar.

I doli fotoja me Erion Veliajn/ Evi Kokalari: Është e falsifikuar

“Si mundet që Kryetarja e Gjykatës së PD-së së Rithemelimit, me vetëdije të plotë të ndajë foto të falcifikuara, pasi ka nisur një fushatë direkte ndaj atyre që kanë dhënë ndihmë reale me foltoret?

Çfarë llumi është mbledhur në atë parti? Dhe si e lejojnë këtë Albanrat, Flamurët dhe vetë Berisha?

Jam pa fjalë për këtë nivel”, shkruan ajo në rrjetet sociale.

Kështu Kokalari mohon të ketë dalë në foto me Erion Veliajn, por megjithatë e pretenduara konservatore amerikane, nuk mund të mohojë lidhjet e saj me kryebashkiakun e Tiranës.

Këto lidhje CNA i ka denoncuar edhe më parë. CNA ka shkruajtur se si Kokalari mban kontakte me Erion Veliajt, të cilit ia ka numrin dhe këtë na e ka treguar edhe vetë dhe se si ajo bën sulme ndaj eksponentëve të PD-së për llogari të Veliajt, duke mos kursyer asnjë, madje as kryetarin e PD-së, Sali Berishën./ CNA.al

I doli fotoja me Erion Veliajn/ Evi Kokalari: Është e falsifikuar

Lajmet e fundit nga