LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha “i mbyll derën” kandidatëve të Alibeajt/ Janë larguar njëherë e mirë nga PD-ja

25 Prill 2023, 22:12, Politikë CNA

Berisha “i mbyll derën” kandidatëve të Alibeajt/

Drejtuesi i koalicionit “Bashkë Fitojmë”, Sali Berisha nuk ka kursyer kreun e komanduar të KQZ-së, Enkelejd Alibeajn dhe kandidatin e tij për Tiranën, Roland Bejkon.

Berisha në një intervistë për gazetarin Endri Xhafo, ka deklaruar se kandidatët e Alibeajt janë të larguar njëherë e mirë nga PD-ja e vërtetë.

Berisha tha se vëllain e Enkelejd Alibeajt e mbanë të fshehur Rama ndërsa Roland Bejko sipas tij përfaqëson Edi Ramën.

“Çdo kandidat që kandidon me Alibashën janë larguar njëherë e mirë nga Partia Demokratike e vërtetë. Keta janë të larguar njëherë e mirë. Është larguar përfundimisht nga PD është peng i Edi Ramës. Para se të marrë 2 milionë lekë nga taksapaguesit shqiptarë duhet të thotë ku e ka vëllain. Ja e fsheh Edi Rama. Ata ishin rryma për 61 bashki. Nuk e kam përfshirë asnjëherë Gazment Bardhi të Alibrava. Basha dhe Alibeaj janë të vetë larguar. Janë të dy në lidhje krimi me Edi Ramën. Bejko përfaqëson Ramën. E di kë ka përfqësues fushate Henri Çilin", tha ai./CNA.al

Lajmet e fundit nga