LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Mbjellim pemë, jo sherr”/ Veliaj nuk ndalet me sulmet ndaj opozitës

26 Prill 2023, 11:43, Politikë CNA
“Mbjellim pemë, jo sherr”/ Veliaj nuk ndalet me sulmet ndaj
Kreu i Bashkisë Erion Veliaj

Kreu i Bashkisë Erion Veliaj, gjatë takimit elektoral në njësinë 7, ka sulmuar kundërshtarët e tij politik.

Veliaj tha se, arsyeja pse pema është simboli i fushtës së PS ka disa arsye ku një prej tyre është që ndryshe nag kundërshatrët ata mbjellin pemë për oksigjen në vend të sherrit.

Ndërkohë që do të bëjmë Pallatin e Sportit ka mbaruar gara për kompleksin “Dajti” që ia morëm privatit për t’ia kthyer sportit.

Njësia 7 ka qenë në të kohë të mira dhe të vështira me PS.

Fakti që jemi shtuar do të thotë që kemi folur dhe me të tjerët sepse një parti që rritet është si një familje që rritet.

Sot ftesa nuk është që të mbjellim sherr dhe një nga arsyet pse simboli i fushatës është mbjellja e një peme është që të mbjellim oskigjen aty ku te tjerët mbjellin sherrin”, tha Veliaj./ CNA.al

Lajmet e fundit nga