LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x
20:39 Kronika

Vrasje në Korçë

Një vrasje raportohet nga burime zyrtare të policisë për C...

Gaz Bardhi duhet të falsifikojë një autorizim të ri të Lulit për Enkelejdin

8 Mars 2023, 17:23, Editorial CNA

Gaz Bardhi duhet të falsifikojë një autorizim të ri të

Deputeti Gazment Bardhi e cilësoi si çështje të mbyllur dorëheqjen e Lulzim Bashës si kryetar të Partisë Demokratike.

Bardhi tha në një dalje për mediat se Basha nuk kthehet më në krye të PD-së.

“Dorëheqja e zotit Basha është një çështje e mbyllur. Nuk dërgohet në gjykatë, se aty dërgohet zgjedhja e kryetarit të ri, për të bërë ndryshimet respektive në regjistrin e partive politike.

Kurrsesi! Ama zoti Basha si çdo anëtar i PD-së e ka për detyrë të kontribuojë. Në dijeninë time është në Shqipëri, por kam disa ditë pa kontaktuar me të. Çdo anëtar duhet të kontribuojë për të maksimalizuar fitoren”, u shpreh ai.

CNA ka publikuar pak ditë më parë dokumentin e lëshuar nga Gjykata i cili vërteton që Lulzim Basha figuron si Krytari i Partisë Demokratike.

Gazi që thotë se në Gjykatë regjistrohet vetëm Kryetari i Ri pranon që i vjetri është ende Luli.

Sa kohë që nuk ka asnjë autorizim nga Lulzim Basha për njërin nga Nënkryetarët që të ushtrojë detyrat deri në ringjalljen e kryetarit, Kryetar i PD-së së Gazit mbetet Lulzim Basha.

Gaz Bardhi duhet të falsifikojë një autorizim të ri të

Sa kohë që Gazin Gjykata e ndaloka jo vetëm të depozitojë dorëheqjet e Lulit, por edhe të hapte garën për kryetarin e Ri, Kryetar i PD-së së Gazit është Lulzim Basha.

Një vit kohë dhe Gazi veç lëshoi gazra, por zgjedhje nuk nisi sepse e dinte që askush nuk i shkonte më të dëgjonte gazrat e Lulzimsave.

Ndonëse Luli deklaroi publikisht me figurë dhe me zë se do të largohet nga drejtimi i PD-së, zyrtarisht ai as nuk tentoi të depozitonte dorëheqjen.

Sepse Luli nuk kishte në plan të jepte seriozisht dorëheqjen.

Gazrat e Lulit sot vijnë vërdallë dhe nuk tregojnë:

1- Ku është autorizimi i Kryetarit të Partisë së Gazit, me të cilin Enkelejd Alibej juristi, është deleguar Kryetar në detyrë?;

2- Ku është vendimi i Këshillit Kombëtar të PD-së së Gazit, që komandon Enkelejd Alibeajn, juristin si kryetar në detyrë.

Gazi kujton se asnjëri nuk e mban mend sesi Gazi dhe gazrat e tjerë të Lulit e mblodhen 2 herë Këshillin Kombëtar por Enkeljdin nuk e hëngri njeri veç ndonjërit në Mallakastër.

Në vend të njërit prej këtyre dokunenteve, Gazrat e Lulit kanë depozituar në KQZ një tekst filxhani kafeje, ku Luli autorizon Gazin, Enkelejdin dhe një tjetër për raportet e PD-së së tyre me KQZ-në për zgjedhjet e vitit 2023.

Lulzimsat juristë, as një copë letër nuk ditën ta falsifikojnë tamam!

Gazi duhet ta shkruajë prap e ta bëjë tamam atë dreq autorizimi. Sa për të thenë që autorizim ka!

Por këtija autorizimit tjetër duhet t'i verë datën 17 ose 19 Mars 2022.

Në datë 18 Mars 2022, Luli e ka firmosur një letër.

Nuk e ha njeri që Luli të ketë arritur të firmosë 2 letra brenda një dite!/ CNA.al

Lajmet e fundit nga