LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Lulzim Basha Orakull ose falsifikator bashkë me Alibeajn

6 Mars 2023, 17:51, Politikë CNA

Lulzim Basha Orakull ose falsifikator bashkë me Alibeajn

Gazetari Romir Saraçi ka reaguar në lidhje me dokumentin e dorëzuar në KQZ nga Enkelejd Alibeaj, për tu regjistruar në zgjedhjet e 14 majit.

Me anë të një statusi në rrjetet sociale, Saraçi përmend faktin se Lulzim Basha nuk ka dhënë zyrtarisht dorëheqjen si kryetar i PD-së.

Ai deklaron se për autorizimin që i ka dhënë Alibeajt, Basha ose është Orakull ose të dy bashkë kanë falsifikuar dokumentet për tu regjistruar në KQZ.

"Ndërsa ishte vënë me shpatulla pas murit nga një pyetje e Ambrozias, e nën presionin e deputetëve të PD-së për tu dorehequr, Lulzim Basha paska bërë parashikim alla "nostradamus" për zgjedhjet lokale të 2023-shit dhe paska firmosur posaçërisht për këtë autorzim që Enkeljd Alibeaj do të ishte perfaqësuesi i tij, pas dorëheqjes, ose në rastin më të keq, Lulzim Basha që ditën e dorëheqjes e ka pasur të qartë skenarin se Partia Demokratike do të mbahej peng deri sot, paska ditur vendimin e Apelit, paska ditur që deputetët nuk do të vendosnin, e demokratët do të zvarriteshin dyerve të gjykatave, e pa zgjedhur një kryetar të ri...

Ose e gjitha më sipër nuk qëndron dhe Lulzim Basha, së bashku me Alibeajn kanë falsifikuar dokumentin e për këtë duhet të kallëzohen me patjetër në SPAK, ose më e mira, çdo demokrat duhet t’i pështyjë në fytyrë...", shkruan gazetari./ CNA.al

Lulzim Basha Orakull ose falsifikator bashkë me Alibeajn

Lajmet e fundit nga