LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Basha në mediat e Rilindjes, qan për paratë ruse

17 Shkurt 2023, 19:45, Politikë CNA
Basha në mediat e Rilindjes, qan për paratë ruse
Ish-kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha

Ish-kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, doli sot në mediat e propagandës së qeverisë që janë paguar nga paratë e inceneratorëve.

Basha doli te ato media që i nxorën dhe dokumentet e financimeve ruse, financime të cilat janë të provuara dhe konfimuara përpara skandalit me ish-zyrtarin e FBI-së, Charles McGonigal.

Skandali i Bashës dhe paratë e tij ruse janë në fillim të vitit 2017 e këtë e thotë kontrata, ndërsa McGonigal me kryeministrin Edi Rama e ka aktivitetin në vitin 2018.

Basha kërkon të shpëtojë lëkurën duke thënë se paratë e tij ruse i ka bërë Rama apo McGonigal, por paratë e tij ruse janë fakt dhe të provuara.

Skema është e qartë, atë e ka deklaruar vetë lobisti Nick Muzin dhe e tregon kontrata e tij.

Lulzim Basha sot po kërkon të shpëtojë lëkurën e tij politike, por në fakt tashmë ai është një kufomë politike që i përket të shkuarës, parave ruse, pazareve dhe korrupsionit./ CNA.al

Lajmet e fundit nga