LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dështoi si kryetar/ Basha jep leksione se si të bësh politikë

17 Shkurt 2023, 18:30, Politikë CNA
Dështoi si kryetar/ Basha jep leksione se si të bësh
Lulzim Basha, ish-kryetar i Partisë Demokratike

Lulzim Basha, i cili dështoi si kryetar i Partisë Demokratike, ka dhënë sot leksione se si duhet të bëhet politikë.

Basha tha në një intervistë me gazetarin Thimi Samarxhiu se këshilla e parë është se vendi duhet të ketë një politikë me fytyrë njerëzore.

Gjithashtu, ai deklaroi se politika duhet të krijojë institucione që i takojnë qytetarëve.

“Të zhvillojmë një politikë me fytyrë njerëzore.

Rruga më e mirë është të mësojmë nga një politikë me fytyrë njerëzore, të kemi institucione që i takojnë qytetarëve, atëherë e kemi arritur atë që duhet”, theksoi ish-kryetari i PD-së.

Këto këshilla kanë ardhur nga Basha, i cili gjatë drejtimit të Partisë Demokratike regjistroi numrin më të ulët të votave në zgjedhje, nxori opozitën nga Parlamenti, nuk e futi atë në zgjedhje dhe në fund i ndau demokratët në grupe./ CNA.al

Lajmet e fundit nga