LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Basha bëhet qesharak/ Nuk shkon në Parlament, por ankohet për diskutimet

17 Shkurt 2023, 17:53, Politikë CNA

Basha bëhet qesharak/ Nuk shkon në Parlament, por ankohet për

Ndonëse paguhet si deputet i Kuvendit të Shqipërisë, ish-kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, prej muajsh nuk shkon në Parlament.

Ai është shmangur vazhdimisht përgjegjësisë së tij si deputet, por mbrëmjen e sotme është bërë qesharak.

Basha ka komentuar diskutimet në seancat plenare që i ka bojkotuar pa një arsye. I pyetur nga gazetari Thimi Samarxhiu se si e sheh mungesën e diskutimit të çështjes së Kosovës në Kuvend, Basha u ankua se Parlamenti nuk gjen kohë për gjërat që duhen trajtuar.

Parlamenti në Shqipëri nuk po gjen kohë as për Shqipërinë dhe as për Kosovën, por kjo është një çështje tjetër që do ta diskutojmë një herë tjetër”, theksoi ai./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga