LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Basha mbledh kryesinë e pezulluar/ 18 ushtarët që i shkojnë nga pas

30 Gusht 2023, 19:53, Politikë CNA

 

Basha mbledh kryesinë e pezulluar/ 18 ushtarët që i shkojnë
Lulzim Basha

 

Lulzim Basha ka mbledhur këtë të mërkurë Kryesinë që ia pezulloi nga funksioni Këshilli Kombëtar i PD-së së vulës.

Ashtu si në mbledhjet e tjera të Bashës, të pranishëm janë vetëm 18 anëtarë, disa prej tyre online.

Synim i kësaj mbledhjeje është Kuvendi Kombëtar që Basha ka thirrur më 2 shtator.

Konkretisht, 19 personat që kërkojnë medoemos të marrin peng PD-në, do të shqyrtojnë statutin e ri të tyre dhe rendin e ditës për mbledhjen e Kuvendit Kombëtar në 2 shtator.

Në mbledhje janë prezentë:

Lulzim Basha

Enkelejd Alibeaj (online)

Flutura Açka

Jemin Gjana

Mirela Karabina

Taulant Zeneli

Endri Hasa

Indrit Sefa

Kreshnik Collaku

Roland Bejko

Gentian Gaba

Agron Kapllanaj (online)

Fitim Zekthi

Gazmend Koduzi (online)

Merita Bakiu

Xhemal Gjunkshi (online)

Taulanda Jupi

Orjola Pampuri

Arbi Agalliu (online)./ CNA

Lajmet e fundit nga