LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nga Dua Lipa te Bebe Rexha/ Artistet shqiptare që po pushtojnë "top-listat" botërore

2 Dhjetor 2022, 16:23, Lifestyle CNA
Nga Dua Lipa te Bebe Rexha/ Artistet shqiptare që po pushtojnë
Rita Ora, Dua Lipa, Bebe Rexha, Ava Max

“Billboard Top 100”, ka publikuar së fundmi këngët më të vlerësuara dhe të dëgjuara për vitin 2022, ku shihet se si artistet me origjinë shqiptare, kanë “pushtuar” "top-listat" me projektet e tyre muzikore.

Në kategorinë “Hot Dance/ Elektronic Song”, vërehet se 3 këngëtare shqiptare janë renditur në “Top-10”.

E para në listë renditet Dua Lipa me bashkëpunimin e saj me Elton John “Cold heart”.

Shqiptarja Ava Max, është një tjetër artiste, e cila ka zënë vendin e katërt me këngën e saj “The Motto” në bashkëpunim me Dj Tiesto, ndërkohë Bebe Rexha është renditur në vendin e shtatë me projektin e saj “I’m Good”, në bashkëpunim me Dj e njohur David Guetta.

Kjo e fundit e ka ndarë këtë lajm edhe në "Instastory"-n e saj.

Nga Dua Lipa te Bebe Rexha/ Artistet shqiptare që po pushtojnë

Kujtojmë se pak ditë më parë në mbrëmjen e “MTV Europe Music Awards 2022”, ishte një mbrëmje ku mbizotëruan shqiptaret.

Rita Ora së bashku me bashkëshortin e saj Taika Waititi, ishin prezantuesit e këtij eventi, ndërsa shqiptaret Bebe Rexha, Ava Max performuan hitet e tyre më të fundit.

Bebe, Ava dhe Dua Lipa ishin në garë për çmimin “Bashkëpunimi më i mirë”./CNA.al

Lajmet e fundit nga