LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rozana Radi bën reagimin e fortë/ Dy fjalë për ata që publikojnë foto-video nga varrezat e të afërmve

30 Nëntor 2022, 15:32, Lifestyle CNA

Rozana Radi bën reagimin e fortë/ Dy fjalë për ata që

Shpesh shohim njerëz të cilët ndajnë në rrjete sociale, momente kur vizitojnë banesat e fundit (varret), të të afërmve të tyre.

Ndonëse qëllimi i tyre nuk është i keq, këngëtarja Rozana Radi së fundmi ka reaguar lidhur me këtë çështje, ku është shprehur se kjo nuk duhet bërë.

Përmes një statusi në rrjetet sociale, ajo shkruan se e ka shumë të vështirë të shikojë njerëzit teksa publikojnë pamje të tilla, duke iu lutur që të mos e bëjnë, me argumentin se askush nga ata që janë ndarë nga jeta nuk do të donin të ekspozoheshin në një formë të tillë.

 “Nuk ka gjë më të vështirë për mua kur shikoj njerëz që postojnë foto tek varret e familjarëve të tyre! Ju lutem mos e bëni! Askush nga ata që nuk jetojnë më nuk do ta donte këtë gjë! Mbajini në zemër kujtimet, dashurinë, dhimbjen.

Çfarë do t’i tregoni 'popullit' të 'Facebook' dhe 'Instagram' me këto foto? Ka disa gjëra që nuk ndahen me të gjithë! Ndaj quhet paqe e përjetshme!”, -ka shkruar Radi./CNA.al

Lajmet e fundit nga