LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nga varësia e drogës deri te familja e tij/ Mandi i Nishtullës zbulon detaje nga jeta e tij

2 Dhjetor 2022, 15:13, Lifestyle CNA

Nga varësia e drogës deri te familja e tij/ Mandi i Nishtullës

Këngëtari i njohur për publikun shqiptar, Mandela Mustafa, ose i njohur me emrin e tij të artit si Mandi Nishtulla ka qenë i ftuar së fundmi në një intervistë ku ka zbuluar detaje të pathëna më parë.

Mandi ka habitur me një rrëfim prekës ku ka zbuluar se dikur ka pasur varësi nga lëndet narkotike gjë që ka sjellë dhe largimin e tij nga muzika për një periudhë të caktuar kohore.
Mandi ka pohuar se ka qenë pikërisht babai i tij ai i cili e ka ndihmuar gjatë kësaj periudhe të vështirë të jetës së tij.

“Droga, është një ilaç që vret përditë edhe më shumë, droga është një ilaç që njerëzit që janë martuar i kanë lënë edhe pa fëmijë, të vret ditë për ditë dhe orë pas ore. Unë kam një histori me drogën edhe falënderoj babain tim i cili më është gjendur në kohët më të vështira të jetës sime. Kisha bërë një pauzë të jashtëzakonshme. Tani është bërë si modë në familje e pinë baba, nëna, goca, çuni. Nuk është një gjest i mirë. Ajo për momentin të bën shumë 'happy', por nga mbrapa pse i kërkoni Zotit t’ju shpëtojë. Ju lutem hiqni dorë sepse jetojmë në një kohë që duhet të kërkohet buka dhe jo droga”, tha ai.

Më tej gjatë intervistës së tij në “D Night”, Mandi ka habitur me rrëfimin e tij, duke treguar për herë të parë se është baba i 9 fëmijëve.

“Pasuria ime e vërtetë janë fëmijët e mi. Unë kam tri vajza, që kam fituar xhenetin nga i madhi Zot, edhe me dy fitohet por kam tri vajza dhe 6 djem. Unë i kam me shumë bashkëshorte. Faleminderit Zotit që më ka dhënë vulën e pashait. Daja i djalit tim Jasinit është Florjani që ka kënduar ‘Ngjyra e kuqe shumë i ngjan”, tregoi Mandi në intervistë./CNA.al

Lajmet e fundit nga