LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video- Janis Parios ‘ndez’ Pallatin e Kongreseve/ Përshëndet në shqip me dorën në zemër

22 Qershor 2022, 21:06, Kulturë CNA
Video- Janis Parios ‘ndez’ Pallatin e Kongreseve/
Janis Parios

Këngëtari me famë botërore, ikona e baladave të dashurisë, Janis Parios, ka bërë sonte bashkë në Pallatin e Kongresve qindra qytetarë.

Koncerti ka nisur në orën 20:00 dhe ka formën e një "show", duke thyer klishetë e performancave të standardizuara.

Në krye të herës Janis Parios ka përshëndetur në shqip dhe me dorë në zemër të pranishmit për pritjen e ngrohtë që i kanë rezervuar.

CNA.al sjell edhe disa momente nga performanca live e Janis Parios, një nga zërat më unikë të botës dhe artit grek./E.T-CNA.al

 

Lajmet e fundit nga