LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ndahet nga jeta shkrimtarja dhe përkthyesja e njohur

10 Qershor 2022, 18:58, Kulturë CNA
Ndahet nga jeta shkrimtarja dhe përkthyesja e njohur
Shkrimtarja dhe përkthyesja Meri Lalaj

Ndahet nga jeta në moshën 79-vjeçare shkrimtarja dhe përkthyesja e njohur Meri Lalaj.

Meri Lalaj prej disa kohësh ishte në gjendje të rëndë shëndetësore.

Lajmin e konfirmuan miqtë e saj të ngushtë, ndërsa kërkuan ndihmë për një ndërhyrje jashtë shtetit.

Pasi kaloi me shumë vështirësi COVID-19, e mendoi se e la pas atë periudhë të errët, virusi i shkaktoi dëme të mëdha në ezofag./CNA.al

Lajmet e fundit nga